Potansiyel meslektaşlarımız,

İnsanı, evreni ve onun ürettiklerini birlikte anlamak ve anlatmaya araç olabilmek adına sizlerle çıkacağımız bu sonsuz yolculukta, doğru zamanda ve doğru yerde, her emeği değerli kılıp fırsat yaratabilmek için yanımızda olmak isteyenlere DasDas Akademi’nin kapılarını açıyoruz.

Yol meşakkatli; sabır ister, çaba ister, zaman ister. Hepsinden önemlisi heves ister. Sizleri, bu güzel yolda birbirinden değerli hocalarımızın ışığında yürümeye ve birlikte üretmeye davet ediyoruz.

DASDAS AKADEMİ OYUNCULUK ATÖLYELERİ NEDİR?

Nitelikli oyunculuk çalışmaları gerçekleştirebilmek üzere planlanan oyunculuk atölyeleri bütünüdür. Atölye süreçlerini tamamlayacak olacak katılımcıların, temel oyunculuk melekelerine sahip olmalarının yanı sıra iyi birer izleyici olabilmeleri ve sanatın farklı disiplinlerini ve biçimlerini okuyabilme konusunda donanımlı olabilmeleri, DasDas Akademi’nin temel hedeflerdendir.

DASDAS AKADEMİ'NİN YAPISI

– DasDas Akademi’deki Oyunculuk Atölyeleri, 8’er aylık iki dönemden oluşur. Atölye sürecinin son üç ayında, süreci başarıyla tamamlayan katılımcılar ile bir oyun çalışılacak ve bu oyun DasDas Sahne’de gösterilecektir.
– Eğitim haftada 3 gün, toplam 15 saat üzerinden gerçekleşir. İki dönemlik eğitim boyunca katılımcılar toplamda 472,5 saatlik bir çalışma sürecinden geçerler.
– Temel eğitim atölyeleri süresince yurt içinden ve yurt dışından gelecek olan hem oyunculuk hem de güzel sanatların diğer kollarında, alanlarında tecrübeli eğitmenler ile yapılacak olan ek atölyeler ve seminerler ile çalışma süreci desteklenecektir.
– DasDas Akademi’ye katılabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak zorunludur.
– Kontenjan her dönem 20 kişi ile sınırlıdır.
– DasDas Akademi, katılımcılarını belirli dönemlerde yapılan sınavlar ile seçer.

KATILIM ŞARTLARI VE ÖN ELEMELER

– Eğitim Atölyeleri’ne, yapılacak olan ön elemelerde başarı göstermiş olan ve 18 yaşını doldurmuş olan herkes katılabilir.
– Ön elemeler, 25 Ocak Cumartesi günü 10.30 – 20.30 saatleri arasında DasDas’ta yapılacaktır. Giriş saatleri ve sıralama 23 Ocak Perşembe günü adaylara mail yolu ile bildirilecektir.
– Sonuçlar iki gün içerisinde ilan edilecek ve çalışmalar 2 Şubat Pazar günü başlayacaktır.

Çalışma günleri ve saatleri aşağıdaki gibidir:
Pazar : 11.00 – 20.00
Pazartesi : 19.30 – 22.30
Salı : 19.30 – 22.30

– Ön elemelere katılabilmek için başvuru formunu indirip doldurduktan sonra “DasDas Akademi Başvuru İsteği” başlığı ile akademi@dasdas.com.tr adresine mail atmanız yeterli olacaktır.

Sınavlarda adaylardan;

– Bir tanesi jüri tarafından belirlenen, diğeri ise adayın seçeceği (komedi türünde) iki farklı tiradı oynamaları istenir. Zorunlu parçaları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
– Ses ve kulak aşaması için bir adet şarkı söylemeleri, ritim ve melodi tekrarı istenir.
– Hareket aşaması için verilen hareket setinin tekrarı istenir.

* Adayların sınavlara hareket edebilecekleri kıyafet ve ayakkabılarla gelmeleri tavsiye olunur.