SoIrée

Soirée, Jean Paul Sartre’ın No Exit adlı oyunundan ilham alınmış, tiyatro ve dansın kıyısından kışkırtıcı bir çalışma. Üç insan, iki sosyetik ve bir kertenkele görünümlü baştan çıkarıcı, bir banliyö odasında bir araya gelirler, bu oda muhtemelen cehennemin ta kendisi olabilir. Git gide, ilişkiler kuruldukça ve bozuldukça, üçlü sonsuza kadar saplantılarıyla ve birbirleriyle, beraber kapana kısıldıklarını fark ederler.

“Besteci Philippe Heritier’nin merak uyandırıcı ve nüktedan müzikleri, akrobasi, klasik bale ve komediyle, güzel bir şekilde, Buster Keaton tarzında birleşiyor.” /John Linklater/
The Soirée, Edinburgh Fringe Festival’inde International Critique ödülünü, Scotland on Sunday’in En İyi Dans Prodüksiyonu ödülünü ve The Independent’ın Tiyatro İçin Özel Ödülünü kazandı.

Prodüksiyon orijinal olarak 1993’te prömiyerini yapmıştı, ekip 30. Yıl dönümleri için bu prodüksiyonu tekrar hayata geçiriyor. Ekibin kurucu sanatçılarì, Tamás Vati ve Yvette Bozsik orijinal karakterlini oynuyorlar, ve üçüncü karaketer ekibin önde gelen dansçıs, Samantha Kettle, tarafından canlandırılıyorlar.

Dansçılar: Samantha Kettle, Yvette Bozsik, Tamás Vati
Müzik: Philippe Heritier
Sahne: Tamás Vati
Kostüm: Rita Velich
Işık: József Pető
Kareograf: Yvette Bozsik