Fanatik

Tek perde

95 dakika

13 yaş ve üzeri

Tanju ve Eda 5 yaşındaki oğulları Atlas’a o gün cenazesi olan dedesinin nereye gittiğini akılcı bir şekilde açıklamanın yolunu aramaktadırlar. Onu teselli etmek için kolay yola kaçmayıp, gerçekleri anlatıp, onun kendi çıkarımlarını yapmasını isterler. Ancak bu o kadar da kolay değildir. Tanju’nun annesi de öbür dünyayı kendi inancına göre anlatmak istemektedir. Tanju oğlunu karşısına aldığında duyup duyacağı en acı haberi alır. Dedesi ölmeden önce Atlas’ı gizlice Galatasaraylı yapmıştır. Fanatik Fenerli olan Tanju oğlunu bu illetten kurtarmak için her şeyi göze alır çünkü onun gözünde Galatasaraylıların öbür dünyada gittikleri tek bir yer vardır.

“Hayat bir yolculuksa, valizini ailen hazırlar.”

Yaşamımızda kendimizi tanımladığımız uğruna mücadele ettiğimiz kimliklerimizin çoğu ailemizden, çevremizden ve toplumdan, daha karar veremeyeceğimiz bir yaşta, kafamıza bir örs gibi bırakılır. Fanatik, küçük çocukları için en iyisini çalışırken kendilerini birbirlerine karşı çatışma içinde bulan bir ailenin komedisidir. Herkes çocuğu kendi istediği yöne yeterince çekerse ya çocuk istedikleri gibi biri olacak, ya da çocuğun kolu ellerinde kalacaktır.

Oyuncular: Neslihan Arslan, Nurhan Özenen, Salih Bademci
Yazan: Michael Önder Yöneten, Çağrı Şensoy
Yönetmen Yardımcısı: İmer Özgün Bademci
Dekor Tasarımı: Cihan Aşar
Işık Tasarımı: Emir Uğurçağ
Kontrtenor: Nuri Harun Ateş
Kostüm: Naz Özturna
Proje Asistanları: Burcu Şişli, Kadir Yıldırım, Devrim Selen Güner
Afiş Tasarım: Metin Toplu
Fotoğraf: Çağdaş Başar

Teşekkürler:
Şule Kazgan, Asu Maro, Aylin Alıveren, Özgür Kızılelma, Melih Egemen, Zeynep Betil, Efe Erten, Jozef Amado, James Önder, Özge Erberk Kara, Erkan Ünalan