Moving Nature

Moving Nature ilhamını, ekoloji ve iklimi merkeze alarak kendi dijital evreninde eserlerini üreten sanatçılardan alıyor. Seçki içerisinde yer alan sanatçılar, kendi ekosistemleri içerisinde yarattığı dünyanın parçalarının kıvrımlarını yeniden oluşturuyor. Hareket halindeki doğanın hikayesini sanatçıların perspektifinden izleyiciyle buluşturan Moving Nature, alışılmışın dışında, kabuğunu kırıp farklı estetik algıları bir araya getirerek çevrimiçi bir sergide izleyicisiyle buluşuyor.

Küratörlüğünü Esra Özkan’ın yaptığı sergi, Henry Driver’in mantar, bakteri ve diğer mikroskobik organizmaların nadiren görülen bir manzarasını ortaya koyduğu Secrets of Soil eseriyle iklim değişikliğine karşı mücadeleye yardımcı olmada nasıl bir rol oynayabileceğini gösterdiği, Jonathan Morgan’ın çok katmanlı yeni bir mitolojiyi örmek için bir dizi referanstan yararlanan Den of Wolves videosuna ev sahipliği yapıyor. Çalışmalarında post-hümanizm, eko-nihilizm ve antroposen üzerine yoğunlaşan Pınar Yoldaş’ın ve uluslararası fotoğrafçı Rızacan Kumaş’ın NFT’lerine yer veriyor. Selay Karasu, Osman Koç, Süleyman Yılmaz’ in doğanın bir yansımasını anlattıkları yeni medya çalışmalarının yanı sıra Tuba Ünlü, Khyati Trehan ve Robert Steven Connett’in edisyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Sergi sanatçıları: Henry Driver, Jonathan Morgan, Pınar Yoldaş, Robert Steven Connett, Rızacan Kumaş, Osman Koç, Selay Karasu, Khyati Trehan, Tuba Ünlü, Süleyman Yılmaz’ın eserleri yer alıyor.