13 yaş ve üzeri

 

Biri ve Birisi

Çağdaş Alman yazarlarından Martin Heckmanns’in ‘’Einer und Eine’’ oyunu VivusArt yapımıyla Türkiye prömiyerini gerçekleştiriyor. Oyunda yazar kadın erkek ilişkilerini, yaşadığımız travmaları farklı, eğlenceli bir bakış açısı ve gerçek üstü karakterlerin varlığıyla sahneye taşımayı amaçlıyor.

Onu ilk gördüğünüzde başınızın döndüğünü hatırlıyorsunuz değil mi? Aşk kelebeklerinin, vücudunuzun içinde nasıl kanat çırptığını peki? Eminiz ki ilk öpücüğün imzası hala dudağınızın bir kenarında durmakta. Ya ilk tartışmanızı hatırlıyor musunuz? İlk kaygınızı? İlk saçmalamanızı? Peki “bu sefer son. Daha da birine aşık olmak mı? Müümmküünn değil!!” diyen kimdi hatırlıyor musunuz?
Emin olun, yanı başınızda durmadan eğlenen, size bir şeyler fısıldayan melekler hatırlıyorlar. Çünkü tüm aksilikleri, denk gelişleri, üstünüze düşen gölgeyi ve kalbinizi sıkıştıran o ivmeyi, malesef onlar kuruyor ve evet bununla da çok eğleniyorlar.

Hikayemiz Grethe ve Jakop’u sahne üstüne çıkarıyor. Size, belki de çok tanıdık gelecek olan anların, “görünmeyen parıltıları” ile tanıştırıyor.

Yazar: Martin Heckmanns
Çevirmen: Erce A. Kardaş
Yönetmen: Volkan Yosunlu
Yönetmen Yardımcısı: Burcu Tuna Yosunlu
Reji asistanı: Zeynep Yiğit
Dekor ve kostüm tasarımı: Volkan Yosunlu
Oyuncular: Banu İncedere, Kadir Burak Baydar, Merve Başel, Tunahan Çilingir