+1 Sunar: Mert Demir

1994, İstanbul doğumlu Mert Demir’in müzik merakı annesinin hediye ettiği gitar ile başladı. Singer-songwriter kimliğinin yanında farklı tarzları müziğinde birleştiren sanatçı gelişen yıllarda birçok albümün ve şarkının prodüksiyon aşamasında yer alarak adından sıkça söz ettirmeye başladı. Mert Demir , 2017 yılına geldiğimizde ‘’ Uyan ‘’ adlı teklisini dinleyicilerin beğenisine sundu.

2019 yılında yapımcılığını kendisinin üstlendiği ilk albümü olan“Bak Kollarım Burada” Epic İstanbul etiketi ile yayınlandı. Müziği ve sözleri kendisine ait olan bu albümde ,8 parçanın yanında bir de türkü düzenlemelerine yer verdi .Bu albümün ardından dikkatleri üstüne çeken Mert Demir , müzikal kariyerinde her zaman yanında olan ve beraber ürettikleri Emir Ural ile birlikte “Benden Kimseye Hayır Yok” ve “SNKK” teklilerini yayınladı.

Mert Demir yine müziği ve prodüksiyonu kendisine ait olan ‘’ Kimim Lan Ben ‘’ part 1&2 albümlerini Epic İstanbul etiketi ile 2020 yılında çıkarttı . Bu albümde Mert Demir elektronik altyapıların yanında r&b ,bedroom pop ve arabesk tarzı ile dinleyicilerine müzikal açıdan farklı duygular tattırdı.

‘’ Kimim Lan Ben ‘’ part 3 albümünü 2021 Nisan ayında çıkaran Mert Demir, yeni albüm ve tekli çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.