45 dakika

+18 yaş ve üzeri

 

On Wednesdays We Wear PINK

Alexandros Stavropoulos’un son koreografisi On Wednesdays We Wear Pink (Çarşambaları Pembe Giyeriz), kadınlık temsillerinin doğasında var olan çeşitli formları ve çelişkileri vurguluyor. Bir pop kültürü ve kitch deposundan yararlanan sözsüz performansın beş figürü, bir vitrin vitrinindeki çıkışı arayan canlı mankenler gibi, tekrar eden bir günlük varoluşu ve kaçış hayalini paylaşıyor.

1991 doğumlu Yunan performansçı ve koreograf Alexandros Stavropoulos, popüler kültürdeki kadınlık anlatılarına, yüksek enerjisi ve güçlü görselliğiyle akılda kalan diliyle farklı bir bakış sunan işleriyle biliniyor.

On Wednesdays We Wear Pink, Stavropoulos’un 2020 tarihli gösterisi Cinderella’s’ta işlenen bu temaların devamı niteliğinde. Cinderella’s, 2021’de Istanbul Fringe Festival kapsamında, Müze Gazhane’de açık havada yaptığı gösterimle binlerce seyirciyle buluşmuştu.

Künye
Konsept ve Koreografi: Alexandros Stavropoulos
Sahnedeki performansçılar: Gabriela Antonopoulou, Eleftheria Iliopoulou, Despoina Lagoudaki, Daphne Stathatou, Stefania Sotiropoulou
Yardımcı Koreograf: Christina Kossiari Dramaturji ve Araştırma: Steriani Tsintziloni Orijinal Müzik: Konstantina Polychronopulou Set tasarımı ve inşa: Mairi Tsagkari
Işık Tasarımı: Marietta Pavlaki
Kostüm tasarımı: Francesco Infante
Koreografi asistanı ve Latin dans eğitmeni: Marios Hadjantonis Dış göz: Anastasios Koukoutas
Prodüksiyon yönetimi: Delta PI

Performans, Onassis Stegi’nin “Outward Turn” programı tarafından destekleniyor.

Süre: 45 dk.
Tür: Performans
Yetişkinler için, çıplaklık içerir.