Şakşakçılar

Fransız yazar Fred Radix’nin kaleme aldığı, Çağlar Çorumlu’nun yönettiği ve başrolünde olduğu ‘Şakşakçılar’, Gülce Ünlü’nün çevirisi, Emrah Eren’in proje danışmanlığıyla, TiyatrOPS tarafından sahneleniyor.
Yıl 1895… Paris tiyatrolarının, seyirci arasına karışarak doğru zamanda alkışlatmakla görevli şakşakçılar sayesinde başarı kazandığı yıllar…
Ünlü Şakşakçı Şefi Auguste Levasseur; “Balık Kartalı’nın Serüveni” adlı müzikal trajedinin açılış gecesine iki saat kala şakşakçı ekibi tarafından terk edilir. Yardımcısı Dugommier’nin sağdan soldan bulduğu acemi şakşakçılar ile beş perdelik, kırk sahne değişiminden oluşan büyük yapımın prömiyerine iki saat kala prova yapmak zorunda kalırlar. Dugommier’nin müzisyen kız kardeşi Fauvette’in de katılmasıyla şenlenen bu canhıraş provayla akşamki temsilin alkış düzenini kurtarma telaşı içindedirler.
Sahnedeki üç kişinin akşamki büyük yapımı şakşakçılara her halükarda izletme gayretiyle düştükleri komik haller, seyircinin de katılımıyla müzik ve mizah dolu bir serüvene dönüşüyor.
“Ne derler bilirsiniz; imkansız bizim lügatımızda yoktur.”
İyi seyirler!

Yazar: Fred Radix
Çeviren: Gülce Ünlü
Yönetmen: Çağlar Çorumlu
Oynayanlar: Çağlar Çorumlu – Erkan Baylav – Albina Özden
Proje Danışmanı: Emrah Eren
Müzik: Fred Radix
Hareket Düzeni: Senem Oluz
Kostüm Tasarım: Baran Uğurlu
Işık Tasarımı: Yakup Çartık
Müzik Direktörü: Cihan Kurtaran
Oyun Fotoğrafları: Ali Pişkin
Afiş Tasarım: Buket Pişkin
Dekor Uygulama: Sırrı Topraktepe
Uygulayıcı Yapımcı: Gaye Çorumlu
Asistan: İrem Salı